Strona DEMO Strona DEMO Strona DEMO
Klub » Klub jeździecki

Klub Jeździecki Raduszyn

Stowarzyszenie kultury fizycznej Klub Jeździecki Raduszyn

Raduszyn 4,  Murowana Goślina 62-095

Numer w Powiatowym Rejestrze Stowarzyszeń: 79

Regon: 302085675

NIP: 7773236501

Klub Jeździecki Raduszyn jest lokalną organizacją społeczną, funkcjonująca jako stowarzyszenie kultury fizycznej, zrzeszającą pasjonatów koni i jeździectwa w gminie Murowana Goślina.

Nasz Klub oficjalnie zarejestrowany został w 2010 roku, ale nasza przygoda z końmi zaczęła się od samego początku istnienia Stajni Raduszyn, gdzie Klub ma swoją siedzibę. 

Klub zrzesza ambitnych jeźdźców z gmin Murowana Goślina, Skoków oraz Poznania. Są to amatorzy, którzy z jeździectwa uczynili swoje drugie życie poświęcając praktycznie każdą wolną chwilę na doskonalenie sztuki jeździeckiej. Wielokrotnie już mieszkańcy naszej gminy mogli podziwiać ich kunszt jeździecki na licznych imprezach organizowanych w gminie gdzie wielokrotnie prezentowali swoje ponadprzeciętne umiejętności. 

Nasz Klub oraz Gospodarstwo Rolne Państwa Kosakowskich włączali się wielokrotnie w liczne przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne oraz dobroczynne, które miały miejsce w gminie i poza nią. Były to między innymi widowisko "Dzieje Murowanej Gośliny", Inscenizacja Radzimska, Dni Parafii na Zielonych Wzgórzach, czy ostatnio podczas obchodów Święta Niepodległości połączonego z Biegiem Św. Huberta.

W 2013 roku otrzymaliśmy na działalność Klubu 11.000 zł. Kwota ta jest nieocenioną pomocą w realizacji celów statutowych stowarzyszenia oraz daje zawodnikom możliwość zakupu nowego sprzętu oraz częste wyjazdy na zawody. Dzięki tym wyjazdom możemy godnie reprezentować gminę na arenie wojewódzkiej a nawet ogólnopolskiej. Każdy taki wyjazd stanowi oczywiście nieocenione źródło doświadczenia dla naszych jeźdźców i koni.